Чим загрожує поставка води в Крим: еколог розповів про погані наслідки

Відновлення водопостачання у окупований Росією Крим може мати негативні наслідки для екології, адже Кримський канал і перекидання великих обсягів води – це штучний елемент в екосистемі.

Об этом сообщает Руспрес

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Апостроф, про це розповів еколог-вчений, експерт з управління природоохоронною діяльністю, науково-технічний радник проекту “Чисте повітря для України” Максим Сорока.Loading...

Він пояснив, що перенесення великих обсягів природних ресурсів з одної екосистеми в іншу може мати негативні наслідки. Так, одна з категорій проблем – стан водного балансу на території, на яку пускають воду.

“Адже екосистема була спочатку призначена для певного водного балансу. Якщо там водний режим річок – 300-400 мм, а ми перекидаємо туди масу води – це призводить до того, що змінюється екосистема. Яскравим прикладом був кінець 1960-х – початок 1970-х років, коли ми почали інтенсивно здійснювати зрошення на півдні України. Наукові статті стверджують, що ми за фактом зруйнували великі екосистеми степів, так як в степу не повинно бути такої кількості води”, – зазначив Сорока.

Ще один негативний чинник – інвазивний фактор. Адже разом із водою до Криму перекидається й мікрофлора, бактерії, водорості і так далі. І це несе ризик інтродукції (переселення флори за межі природної для неї місця існування в нову).

“Якщо аналізувати водний баланс Криму до анексії, то там досить внутрішніх ресурсів для задоволення потреб населення в питній воді … Я припускаю, що поступово екосистема Криму відновлюється і переходить в той стан, в якому його задумала матінка-природа”, – резюмував науковець.

Нагадаємо, перший президент України Леонід Кравчук вважає, що Україна може продавати воду Росії для потреб анексованого Криму.

Раніше у президента Володимира Зеленського заявили, що відновлення водопостачання в анексований Росією Крим відбудеться лише після деокупації півострова.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/02/13/chym-zagrozhuye-postavka-vody-v-krym-ekolog-rozpoviv-pro-pogani-naslidky/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя